ایران هرگز تهدیدی برای منطقه نخواهد بود

به گزارش اقتصادنیوز، در این دیدار که همزمان با ایام گرامیداشت روز ارتش برگزار شد، فرمانده کل قوا با تبریک این روز، نامگذاری 29 فروردین را به عنوان روز ارتش، یکی از ابتکارات امام در اوایل انقلاب در مقابل تلاش برخی جریان‌ها برای از بین بردن ارتش، خواندند و افزودند: با هوشمندی، ارتش باقدرت و قوت باقی ماند و در عرصه‌های مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ایفا کرد و برای کشور افتخار و حماسه آفرید.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پایبند نبودن بسیاری از ارتش‌های جهان به قوانین بین المللی و موازین انسانی هنگام پیروزی یا شکست، افزودند: نمونۀ بارز این موضوع، رفتار قدرت‌های جهانی و به ویژه آمریکا است که هیچ اعتنایی به قوانین بین‌المللی و موازین انسانی نمی‌کنند و دست به هر جنایتی می‌زنند.

ایشان حوادث یمن و جنگ لبنان را نمونه‌هایی از پایبند نبودن به قوانین بین‌المللی برشمردند و تأکید کردند: نیروهای مسلح ایران همواره پایبند به تعهدات و قوانین هستند و هیچگاه نه هنگام پیروزی طغیان می‌کنند و نه هنگام خطر، از ابزارها و روش‌های ممنوع استفاده می‌کنند. اینکه ایران تأکید کرده به دنبال سلاح هسته‌ای نمی‌رود، در همین چارچوب و بر اساس همین تقیدات است.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی تبلیغات و اتهامات مبنی بر دخالت ایران در مسائل کشورهای منطقه، خاطرنشان کردند: این اتهام‌زنی‌ها خلاف واقع است، زیرا ایران در مسائل کشورها دخالت نکرده و نخواهد کرد. ما از کسانی که به غیرنظامیان و زنان و کودکان حمله می‌کنند، متنفر و بیزاریم؛ و معتقدیم آن‌ها از وجدان انسانی بیخبرند، اما در مسائل کشورها دخالت نمی‌کنیم.

ایشان گفتند: خصوصیت دیگر نیروهای مسلح ایران، ارتقاء روزافزون آمادگی‌های دفاعی و تجهیزاتی و تسلیحاتی است.

رهبر عالی ایران با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های نظامی و دفاعی نیروهای مسلح، در میان پیشرفت‌های برجستۀ علمی و فناوری کشور، نمونه و جزء برترین‌ها است، خاطرنشان کردند: این پیشرفت‌ها و توانمندی‌ها در شرایط فشارها و تحریم‌های کم‌سابقه و کمبود منابع به دست آمده که کار بسیار فوق‌العاده‌ای است و باید همچنان پرشتاب ادامه یابد.

ایشان با اشاره به ناخرسندی بدخواهان ملت ایران از پیشرفت‌های دفاعی نیروهای مسلح و تلاش برای جلوگیری از این روند، افزودند: بر همین اساس است که آن‌ها بیشترین فشار تبلیغاتی خود را بر این موضوع و به ویژه پیشرفت‌ها در عرصه‌های موشکی و پهپادها متمرکز کرده‌اند. اما منطق صحیح عقلایی به ما می‌گوید که باید این مسیر را با قدرت ادامه دهیم.

رهبر ایران به تهدیدهای وقیحانۀ آمریکایی‌ها اشاره کردند و گفتند: بعد از مدتی سکوتِ طرف مقابل، یکی از مقامات آن‌ها اخیراً بار دیگر از گزینه‌های روی میز سخن گفته است. آن‌ها از یک طرف اینگونه «لاف» می‌زنند و از طرف دیگر می‌گویند ایران باید پیشرفت‌های دفاعی خود را متوقف کند، که سخنی ابلهانه است.

آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ایران هیچگاه این سخنان ابلهانه را نخواهد پذیرفت و ملت ایران ثابت کرده است که اگر مورد تعرض قرار گیرد، کاملاً مقتدرانه از خود دفاع خواهد کرد و یکپارچه و همچون مشتی مستحکم در مقابل مهاجمِ غیرمنطقی خواهد ایستاد.

فرمانده کل قوا خطاب به نیروهای مسلح گفتند: همۀ دستگاه‌ها اعم از وزارت دفاع تا ارتش و سپاه باید آمادگی‌های نظامی و دفاعی و سازماندهی‌های رزمی و آمادگی‌های روحی خود را روز به روز افزایش دهند و این به منزلۀ یک دستورالعمل رسمی است.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه روحیۀ نیروهای مسلح کشور از جمله ارتش بسیار بالا است، خاطرنشان کردند: ایران با وجود ارتقای توان دفاعی و نظامی خود، اما هیچگاه تهدیدی برای کشورهای منطقه و همسایه نخواهد بود.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به افسانه‌سازی جعلی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و برخی کشورهای دنباله‌رو آن‌ها در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، و تهدید جلوه دادن کشور ما، افزودند: امروز بزرگترین تهدید برای جهان و منطقه، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که بدون هیچ مهاری و بدون پایبندی به مبانی و موازین وجدانی، در هر نقطه‌ای که لازم بدانند دخالت می‌کنند و کشتار به راه می‌اندازند.

ایشان حوادث تأسف‌آور یمن و حمایت آمریکا و غرب از متجاوز را نمونه‌ای از رفتار ناامن‌کنندۀ جهان برشمردند و خاطرنشان کردند: ایران، بر خلاف قدرت‌های بی‌مهار، امنیت را بزرگترین نعمت الهی می‌داند و برای حفظ امنیت خود و دیگران، می‌ایستد و دفاع می‌کند.

رهبر ایران در پایان تأکید کردند: حفظ امنیت کشور، مرزها و زندگی عمومی مردم از مهمترین وظایف مسئولان نظامی و انتظامی است.

http://www.eghtesadnews.com/Live/Stories/DEN-115699/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2_%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87_%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF_%D8%A8%D9%88%D8%AF?print=True

/ 0 نظر / 29 بازدید